Shatavari (Asparagus racemosus) je v ájurvédě považována za královnu bylin pro ženy. V sanskrtu se shatavari překládá jako „ta se sto manželi“, což signalizuje silné reprodukční vlastnosti byliny.…
Ájurvéda – Wiki
Prohlédněte si články s důvěryhodnými zdroji od našich odborníků:
Ašvaganda (Withania somnifera) je považována za silný adaptogen a antistresový prostředek, který by mohl mít určitý potenciál ke zlepšení fyzického výkonu. Ašvaganda je bylinou hojně využívanou…
Shatavari, známá také pod odborným názvem Asparagus racemosus nebo označením „ta, která má sto manželů“, je bylina patřící do vyšší klasifikace chřestů. Jedná se o bylinu s adaptogenním…
Ašvaganda (Withania somnifera) je prastará ájurvédská bylina s mnoha účinky. V předchozích článcích jsme zmiňovali účinky ašvagandy na mužské a ženské tělo. Zde se zaměříme na další…
Ašvaganda – Vitánie snodárná (Withania somnifera) známá také jako indický ženšen je bylina populární zejména v ájurvédě. Původ, její účinky a benefity, jsme…
Ašvaganda – Vitánie snodárná (Withania somnifera) známá také jako indický ženšen je bylina populární hlavně v ájurvédě. Původ, její účinky a benefity jsme…
Guduchi neboli chebule srdčitá (Tinospora cordifolia) z čeledi lunoplodovitých (Menispermaceae) je jedna z bylin velice ceněných v ájurvédské medicíně. Amrit, jak se také guduchi přezdívá,…
Ájurvéda je komplexní zdravotní péčí, která vznikla již ve starověkých dobách na území Indie. Uvádí se, že se jedná o nejstarší dochovaný systém léčení na celém…
Bakopa drobnolistá (Bacopa monnieri), známá také pod názvem Brahmi (v překladu kosmické vědění) je vlhkomilná bylina pocházející z tropických a subtropických oblastí, především z Indie,…
Ženšen je vytrvalá rostlina pocházející z Koreje, Číny (Panax ginseng C.A. Meyer), oblasti Himaláje (Panax pseudo-ginseng), Vietnamu (Panax vietnamensis), Japonska (Panax japonicus)…