Kanabigerol – Wiki

Kanabigerol (CBG), patří do skupiny kanabinoidů. V rostlině konopí se vyskytuje až na 120 druhů kanabinoidů. Nejznámějšími z nich jsou THC a CBD. CBG patří naopak k méně známým kanabinoidům. V současné době je stále minimum výzkumů zabývající se CBG, avšak dosavadní průzkumy poukazují na zajímavé účinky. CBG by pravděpodobně mohlo vykazovat protizánětlivé, antioxidačné a antimikrobiální účinky, dále i antikancerogenní účinky se schopností inhibice růstu rakovinných buněk. CBG také stimuluje chuť k jídlu a tiší bolest. Dlouhá léta se také využívá k léčbě zeleného zákalu oka. Kanabigerol není psychoaktivní látkou, současně se tedy jedná v Evropské unii o legální látku. Napříč tomu předpisy Evropské unie stanovují, že produkty CBG s hodnotami THC vyššími než 0,2 procenta jsou nezákonné. CBG se nejčastěji užívá ve formě oleje.

Volný výskyt: Vyskytuje se v teplých oblastech, zejména v jižní Evropě či střední Asii.

Hlavní účinky: CBG pravděpodobně vykazuje protizánětlivé, antioxidačné a antimikrobiální účinky, stimuluje chuť k jídlu a tiší bolest.

Marihuana setá (Cannabis sativa) je jedna z nejstarších kultivovaných rostlin, která je pěstována již několik tisíc let převážně v Asii. Tato víceúčelová plodina se využívá…

Přejít na článek